RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
2019 - YKS Ek Yerleştirme İle Üniversitemize Yerleşen Adayların Kesin Kayıt İşlemleri
20 Eylül 2019 Cuma
I. KAYIT İŞLEMLERİ

2019 YKS EK YERLEŞTİRMELERİ sonucunda üniversitemizin herhangi bir bölüm/programına yerleşen adayların kesin kayıt işlemleri;   

1.KESİN KAYIT TARİHLERİ ve YERİ

Kayıt Tarihi

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

23 Eylül 2019

27 Eylül 2019

Elektronik Kayıt Tarihi

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

23 Eylül 2019

25 Eylül 2019

Kayıt Merkezi

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğü
Fener Mahallesi Zihni Derin Yerleşkesi

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı  53100 RİZE

ELEKTRONİK KAYIT (E-KAYIT) YAPAMAYACAK BÖLÜM/PROGRAMLAR

 

FAKÜLTE/YÜKSEKOKUL/MESLEK YÜKSEKOKULU ADI

 

PROGRAM ADI

SAĞLIK YÜKSEKOKULU

HEMŞİRELİK

TURGUT KIRAN DENİZCİLİK FAKÜLTESİ

DENİZ ULAŞTIRMA İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ

TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU

SU ALTI TEKNOLOJİSİ

 

 

2.ÖĞRENİM ÜCRETİ İŞLEMLERİ
 

Öğrenim Ücreti (II. Öğretim) Ödeme

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

23 Eylül 2019

27 Eylül 2019

Ödeme Yeri

Türkiye'de bulunan herhangi bir Ziraat Bankası ATM’ lerinden  'Öğrenci Numarası' ile ödenebilenecektir.

ÖĞRENCİ NUMARANIZI  AŞAĞIDAĞİ LİNKİMİZDEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.

http://ogrenci.erdogan.edu.tr/OgrenciSorgulama/Index

 

 • Birinci Öğretim öğrencileri katkı payı (harç) ödemeden kayıtlarını yapabileceklerdir.
 • İkinci Öğretim programları Öğrenim Ücretleri için tıklayınız.
 • Her öğrencinin ödeyeceği miktar banka kayıtlarına aktarılacaktır.

 

2.KAYIT İŞLEMİ
 • Bizzat başvuru yapacak öğrenciler 23 – 27 Eylül 2019 tarihleri arasında  Üniversitemiz Kayıt Merkezine  kayıt belgeleriyle  gelerek kayıt yaptırabileceklerdir.
 • Kayıt tarihlerinde öğrencinin bizzat kendisi gelerek veya Noterden vekaletname getirildiği takdirde bir başkası da öğrencinin yerine kayıt yaptırabilir. 
 • “Kayıt Belgeleri” için tıklayınız.

 

3- ÖN KOŞULLU PROGRAMA KESİN KAYIT

3.1. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Su Altı Teknolojisi Programı Ön Koşullu program olup, kesin kayıtlarını    23 – 27 Eylül 2019  tarihleri arasında Üniversitemiz kayıt merkezine gelerek kayıt yaptırabileceklerdir.

 

 • Bu programa kayıt için Üniversitelerin Tıp Fakülteleri hastanelerinin Deniz ve Sualtı Hekimliği ve Hiberbarik Tıp Anabilim Dalından veya Sualtı Hekimi bulunan Hiberbarik Oksijen Tedavi Merkezlerinden “Birinci Sınıf Sanayi Dalgıcı olur” sağlık raporu alınması gerekmektedir. Profesyonel Sualtı Adamları Yönetmeliğinde belirtilen yeterlilik belgesi alma şartlarını yerine getirmiş olmalıdır. Öğrenciler kendi kişisel dalış malzemelerini (maske, palet, şnorkel, 15 lt dalış tüpü, dalış elbisesi, yüzerlik ceketi-BC, derin su regülatör, üçlükonsol patik, ağırlık kemeri, 10 kg. ağırlık sualtı feneri, dalış çantası.) eğitim-öğretim dönem başında kendileri tamamlamakla yükümlüdür. Öğrenciler, her yıl Üniversite tarafından düzenlenecek eğitim gezilerindeki konaklama ve tekne-dalış masraflarını kendileri karşılayacaklardır. Her eğitim yılı için İşyeri Uygulama Eğitimi (mesleki staj) zorunluluğu vardır. (YKS Kılavuz Bk. 796.)

 

              (NOT : Öğrencilerimizin hastanelere başvurmadan önce Su altı hekimlerinin görevde olup olmadığı konusunda bilgi almaları ve ona göre hareket etmelerinde fayda vardır.)

 

 3.2.  Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi’nin Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği  Ön Koşullu program olup, kesin kayıtlarını 23 – 27 Eylül 2019 tarihleri arasında Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğünden “Gemi Adamı Sağlık Yoklama Belgesi” ile  Üniversitemiz kayıt merkezine  gelerek bizzat kayıt  yaptırabileceklerdir.

  

 • Bu programa alınacak öğrencilerin yüzme, dalma, can kurtarma ve denize dayanıklı olma durumlarına engel teşkil edecek herhangi bir sağlık sorunları olmadığını, kayıt yaptıracak öğrenci adaylarının normal sağlık raporu yerine Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğünden “Gemiadamı Sağlık Yoklama Belgesi” ile belgelemeleri gerekir. Ayrıca programa alınacak öğrencilerin dilinde kekemelik, pelteklik, tutukluk olmaması; renk körü ve şaşı olmaması, her iki kulağının arızasız olması gerekir. Adayların Gemiadamları Yönetmeliğinin Gemiadamı Olabilme Koşulları ile ilgili tüm yasal koşulları sağlamaları, “Gemiadamı Sağlık Yoklama Belgesi”ni yapılacak olan mülakat ve beden yeterliliği testinden önce önkayıtta ibraz etmeleri, önkayıttan sonra yapılacak mülakat ve beden yeterliliği testinde başarılı olmaları gerekir. Bu programa başvurabilmek için yükseköğretim kurumunun aradığı bütün koşullara ek olarak; kayıt yapıldığı yılın 1 Temmuz tarihi itibariyle 24 yaşından gün almamış olmak (tashih yaşı kabul edilmez); reşit olmayanlar için veli göstermek; boyu erkek öğrencilerde 1,65 m’den, kız öğrencilerde ise 1,60 m’den az olmamak; Beden Kütle Endeksi testi sonucunun 18,5-29,9 aralığında olması gerekir. Öğrenciler, Hazırlık Sınıfından sonra üniforma giymek zorundadırlar. Üniformalarının temini öğrencilere aittir. (YKS Kılavuz Bk. 294.)

 

 • Denizcilik Fakültesi’nin Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği  programına yerleşen öğrencilerin ön koşuldaki şartları sağlamaları ve üniversitemizde kurulacak komisyon tarafından yapılacak olan mülakat ve beden yeterliliği sınavlarında başarılı olmaları gerekir.

 

 

BEDEN YETERLİLİĞİ SINAVI

Sınav

Tarih

Saat

Adres

Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği

26.09.2019

10.00

T.C. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi Tersane Mahallesi Saadettin Kaynak Bulvarı No: 93 53900 Derepazarı /  RİZE

MÜLAKAT SINAVI

Sınav

Tarih

Saat

Adres

Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği

27.09.2019

10.00

T.C. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi Tersane Mahallesi Saadettin Kaynak Bulvarı No: 93 53900 Derepazarı /  RİZE

 

 

4.İSTEĞE BAĞLI YABANCI DİL HAZIRLIK

             

4.1 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü ve Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümlerinde öğrenim görecek öğrenciler isteğe bağlı yabancı dil hazırlık eğitimi alabileceklerdir.

 

 • e-devlet üzerinden kayıt yaptırırken, İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfında Okumak İstiyor musunuz? sorusuna EVET yanıtını seçebilirsiniz.
 • Üniversitemize şahsen gelerek kayıt yaptıracaksanız, kayıt esnasında başvuru formunuzu kayıt görevlisine teslim edebilirsiniz. (BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ)

 

5.KAYIT TARİHİNDE MEZUN OLAMAYAN ÖĞRENCİLER

5.1. 2019 YKS Ek Yerleştirmeleri sonucunda üniversitemizin herhangi bir bölüm/programına kayıt hakkı kazanan ancak ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların da 23 – 27 Eylül 2019   tarihleri arasında üniversitemize “Kayıt Belgeleri”  ile bizzat gelerek Geçici Kayıtları yapılacaktır.

Ancak bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini 31 Aralık 2019 tarihine kadar Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına gelerek ibraz etmeleri halinde Asıl Kayıtları yapılacaktır.

 31 Aralık 2019  tarihine kadar mezun olduklarını belgeleyemeyenlerin Geçici Kayıtları silinecektir.

 

KAYIT ESNASINDA HERHANGİ BİR SORUNLA KARŞILAŞILMASI DURUMUNDA ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI İLE “İLETİŞİM” E GEÇİNİZ

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )