RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Uluslararası Öğrencilerimiz İçin Kaynaşma Yemeği Düzenlendi
18 Nisan 2019 Perşembe - Görüntülenme: 3660

Rize Valiliği ile Rize İl Müftülüğünün organizasyonu, Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi ve Rize Uluslararası Öğrenci Derneği’nin katkılarıyla Üniversitemizde öğrenim gören uluslararası öğrenciler için kaynaşma yemeği düzenlendi.

Rize Kültür Park'ta gerçekleştirilen ve 42 farklı ülkeden 170 öğrencinin katıldığı dayanışma ve kaynaşma yemeğine, Rize Valisi Kemal ÇEBER, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Rize İl Emniyet Müdürü Nurettin GÖKDUMAN, Rize İl Jandarma Komutanı Albay Hakan DEDEBAĞI, Rize Belediye Başkan Yardımcısı Aydın BİRSEL, Rize İl Müftüsü İsmail YALÇIN, Rize Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İdris ALTUNTAŞ, Rize Gençlik Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK, Rize Göçler İdaresi Müdürü Mürüvvet Serap AYDIN, , Rize İl müftü yardımcıları Naci ÇAKMAKÇI ile Abdullah KÖSEOĞLU ve İlçe  müftüleri iştirak etti.

Programda bir konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, dünyanın birçok ülkesinden gelerek Üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerimizin Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin bir parçası ve değeri olduğunu kaydederek, “Biz uluslararası öğrencilerimizi kendi öğrencilerimizden farklı olarak görmüyoruz.  Onlar bize emanet. Öğrencilerimizin en iyi eğitimi almaları için tüm hocalarımızla birlikte gayret ediyoruz. Uluslararası öğrenci sayımız her yıl artıyor ve bu sayıyı daha da artırmayı amaçlıyoruz.” İfadelerini kullandı. Rektörümüz, organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen başta Rize Valisi Kemal ÇEBER olmak üzere herkese teşekkür etti.

Rektörümüz konuşmasının ardından öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )