RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemiz Karadeniz Kariyer Fuarı'nda
15 Mart 2019 Cuma - Görüntülenme: 4006

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’nın himayelerinde, Karadeniz Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen ve paydaşları arasında Üniversitemizin de yer aldığı Karadeniz Kariyer Fuarı, 11-12 Mart tarihlerinde Trabzon’da yapıldı.

Karadeniz Kariyer Fuarı’nın açılış programına katılan Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN: “Mezuniyet sonrası iş hayatında yer bulma endişesi taşıyan öğrencilerimize yönelik düzenlenen bu organizasyonlar, onların geleceklerini dizayn etme açısından önemli bir noktadır. Fuar süresince öğrencilerimiz firmalarla birebir görüşerek staj, mezun olduktan sonra ise iş ve hayallerine ulaşma imkânı yakalayacaklar.” dedi.

Fuarın, firmalar ve öğrenciler için bulunmaz bir fırsat olduğunu belirten Rektörümüz, kariyerin, geleceğe yönelik adımların belirlendiği bir karar verme süreci olduğunu, Üniversitemizin de paydaş üniversiteler arasında yer aldığı Karadeniz Kariyer Fuarı’nın, öğrencilerimize bu süreçte büyük katkılar sağlayacağını söyledi. Ayrıca, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilen bu büyük organizasyona katkı sunan tüm paydaşlara teşekkür etti.

Yaklaşık 150 firmanın yer aldığı ve Karadeniz Bölgesi’ndeki 12 paydaş üniversitenin iştirakleriyle gerçekleştirilen fuara Üniversitemiz Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğümüz (KAGEM) koordinatörlüğünde yaklaşık 400 öğrencimiz katıldı. Fuarda öğrenciler kariyer, staj ve iş imkânı sağlamak için sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Mülakatlara katılarak, özgeçmişlerini firmalara ileten öğrencilerimiz aynı zamanda fuar kapsamında düzenlenen çeşitli eğitimlere de katılma şansı yakaladı.

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )