RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Cumhurbaşkanımız Üniversitemizin Projelerinden Bahsetti
04 Mart 2019 Pazartesi - Görüntülenme: 3471

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Rize mitinginde yaptığı konuşmada Üniversitemizden ve projelerimizden övgüyle bahsetti.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, 20 binin üzerinde öğrenci ve 1072 akademik personelimiz ile Karadeniz Bölgesi’nin parlayan yıldızı haline gelmiş Üniversitemizin şehirle buluştuğunu ifade etti.

Üniversitemiz akademik ve idari personelinin, mesleklerini ve yaşamlarını rahatlıkla sürdürebilmelerini sağlayacak lojman desteğiyle birlikte konut sıkıntısı yaşamaması, rahatça konaklayabilecekleri şekilde dizayn edilen sosyal alanlar, yürüyüş yolları, oyun parkları ve rekreasyon alanlarının sayesinde cazip bir yaşam ve çalışma ortamına kavuşturulması amacıyla Güneysu ilçesi Adacami mevkiinde yapımı devam eden lojmanlarımızdan da bahseden Sayın Cumhurbaşkanımız, “ Güneysu Deresi’nde öğretim üyeleri için yerel mimari ile orada bütün hocalarımıza lojmanlarını yapıyoruz. Gayet güzel yerel mimari.” dedi.

TÜBİTAK ve Üniversitemizin birlikte yürüteceği KAMAG 1007 projemizi de Sayın Cumhurbaşkanımız duyurdu. Sayın Cumhurbaşkanımızın duyurduğu proje kapsamında biri Üniversitemiz bünyesinde iki adet Çay Gen Havuzu kurulacak ve 2000 adet genotip taranarak Siyah, Beyaz, Yeşil ve Oolong çay çeşitleri geliştireceğiz.

Sayın Cumhurbaşkanımız konuşmasında Üniversitemiz ile Türk Alman Üniversitesinin ortak kuracağı Teknokent’ten de bahsetti.

Kurulacak olan Teknokent ile ilgili Üniversitemiz Zihni Derin Yerleşkesinde 3506 metrekare arazi Teknoloji Geliştirme Bölgesi olarak tahsis edildi. Yine İstanbul’da Çekmeköy sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 60 dönümlük arazi de Teknoloji Geliştirme Bölgesi kurulmak üzere iki üniversiteye tahsis edildi. Bu sayede iki farklı yerde Teknoloji Geliştirme Bölgesi ilan edilerek Üniversitemiz ile Türk Alman Üniversitesinin ortak Teknokenti kurulmuş olacaktır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın konuşması:

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )