RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz Rize Şehir Hastanesi İnşaat Alanında İncelemelerde Bulundu
01 Şubat 2024 Perşembe - Görüntülenme: 881

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rektörümüz  Prof. Dr. Yusuf Yılmaz ve beraberindekiler, dolgu çalışmaları tamamlanarak üst yapı çalışmalarına başlanan Rize Şehir Hastanesi inşaat alanını ziyaret ederek çalışmalarla ilgili yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Rize'nin Taşlıdere ve Hamidiye Mahallesi arasında 340 bin metrekarelik alan üzerine yapılacak olan Rize Şehir Hastanesinin dolgu inşaatı tamamlanarak üst yapı inşa çalışmalarına başlandı.

İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, çalışmaların hızla devam ettiğini belirterek, “Burada çok muazzam bir mühendislik çalışma gerçekleşecek, şehrimiz ve bölgemiz açısından önemli bir tesis olacak. Çalışma hızlarından dolayı yüklenici firmaya teşekkür ediyorum. Ön görüldüğü sürede hastanemizin yükseldiğini hep beraber göreceğiz. Bu muazzam eser için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyoruz.” dedi.

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, “Belediye olarak Şehir Hastanemiz ile Karadeniz Sahil Yolu’nun entegre edilmesi için karayoluyla istişareli olarak çalışmaya devam ediyoruz. Bu bölgede nasıl Ovit Tüneli ve havalimanı başladı ve bitti ise burası da en kısa zamanda bitirilmiş olacak.” ifadelerini kullandı.

Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz ise, “Şehir Hastanesi ilimizin şu an ki sağlık sorunlarının çözümünde çok önemli bir role sahip olacak. Biz de içinin en uygun şekilde dizayn edilmesi için Sağlık Müdürlüğümüzle birlikte elimizden gelen çabayı göstereceğiz.  Hastanemizin tamamlanmasıyla sadece şehrimize değil çevre illere ve komşu ülkelere de hizmet verecek bir eser karşımıza çıkacaktır.” dedi.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )