RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
“RizelUYUM” Etkinliği Gerçekleştirildi
26 Ekim 2023 Perşembe - Görüntülenme: 757

Cumhuriyetimizin 100. yılı dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikler çerçevesinde, yükseköğrenim görmek amacıyla Rize’ye gelen öğrencilere yönelik Rize İl Sağlık Müdürlüğünün organize ettiği “RizelUYUM” programı düzenlendi.

Üniversitemiz Kongre ve Kültür Merkezi önünde gerçekleştirilen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı.

Organizasyonda açılış konuşmaları yapan Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ile Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, ilimizin zenginliklerinin tanıtıldığı etkinlikte öğrencilerimizle bir arada olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Yapılan konuşmalarda, İsrail’in, Gazze’de binlerce masum insanın ölümüne yol açtığı terörist saldırılar kınanarak, Filistin’e destek açıklamaları yapıldı. Dünyanın gözü önünde İsrail’in insanlık suçu işlediği ifade edilirken, Türk milletinin geçmişte olduğu gibi bugün de mazlum Filistin halkının yanında olduğu vurgulandı.

Konuşmaların ardından, protokol üyeleri stantları gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Üniversitemizin de paydaş kurum olarak yer aldığı 21 kurum/kuruluş ve STK tarafından, ilimize gelen öğrencilerin sosyal uyumunu sağlayarak şehre kolayca adapte olmasını gerçekleştirmek amacıyla düzenlenen etkinlikte, Rize’deki sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal zenginlikler tanıtıldı.

Öğrencilerimiz ve katılımcılar gün boyu süren etkinliklerde keyifli vakit geçirdiler.

Etkinliğe, Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, kurum müdürleri, üniversitemiz yöneticileri, akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )