RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Türk İmmünoloji Derneği Bölgesel Sempozyumu Üniversitemizde Gerçekleştirildi
10 Ekim 2023 Salı - Görüntülenme: 812

Üniversitemiz Tıp Fakültesi ve Türk İmmünoloji Derneği tarafından 6-7 Ekim 2023 tarihlerinde “Türk İmmünoloji Derneği Bölgesel Sempozyumları-XIII” temalı toplantı düzenlendi.

Üniversitemiz Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programda, Türk İmmünoloji Derneği Eski Başkanı Prof. Dr. H. Barbaros Oral, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Levent Tümkaya ve Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Mete Avcı açılış konuşması yaptı.

Kongre sekreterliğini Tıp Fakültesi Tıbbi ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi İlkay Bahçeci'nin yaptığı toplantı, iki oturum halinde gerçekleştirildi.

Oturumlarda, “Doğal Bağışıklık”, “Antijen İşlenişi ve Sunumu”, “T Yardımcı ve Sitotoksik Lenfositler”, “B lenfositler ve İşlevleri”, “Kompleman Sistemi ve Regülasyonu”, “İmmün Tolerans”, “Aşırı Duyarlılık Reaksiyonları”, “Mikroorganizmalara Karşı Bağışıklık”, “Bağışıklamanın Temel Prensibi”, “MHC sistemi”, “HLA ve Tiplendirme”, “Allerjik Rinit Komorbitleri ve Tedavisi”, “Psikiyatride İmmunolojinin Yeri”, “Çay ve Bağışıklık Sistemi” konu başlıkları ile sunumlar yapıldı.

Oturumların ardından, Üniversitemiz ve Türk İmmünoloji Derneği ortak paneli gerçekleştirildi.

Yaklaşık 550 katılımcının yer aldığı sempozyum, soru cevap bölümü ile sona erdi.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )