RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemiz Türkiye’de 14. Oldu
09 Ekim 2023 Pazartesi - Görüntülenme: 973

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2023 yılı 1. dönem sonuçları açıklandı.

Proje kültürünün yaygınlık kazanması için belli aralıklarla ‘Proje Hazırlama ve Yönetme’ eğitimlerinin verildiği üniversitemizde, öğrencilerimiz de başarılarıyla öne çıkıyor.

Kalite, akreditasyon ve proje tabanlı öğrenme hedeflerinde önemli çalışmaların yapıldığı üniversitemizde, öğrencilerimiz tarafından danışman öğretim elemanları rehberliğinde hazırlanarak başvurusu yapılan 91 projeden 53 proje TÜBİTAK tarafından kabul edilerek desteklendi.

2023 yılının ilk döneminde 91 proje başvurusundan 53’ü kabul oldu ve kabul oranı %58 olarak gerçekleşti. Bu sonuç ile projesi kabul olan üniversiteler arasında üniversitemiz 27. sırada yer aldı. Başvuru sayısının desteklenen proje oranına göre en fazla projesi desteklenen üniversiteler arasında ise üniversitemiz 14. sırada yer aldı.

Üniversitemizin bu başarıyı yakalamasında katkısı olan başta öğrencilerimiz olmak üzere onları bu süreçte destekleyen ve projelerinde danışmanlık yapan öğretim üyelerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Not: Desteklenen projelere ulaşmak için tıklayınız.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )