RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemiz TEKNOFEST’te İlgi Odağı Oldu
04 Ekim 2023 Çarşamba - Görüntülenme: 679

Milli teknoloji ürünlerinin sergilendiği dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST, 27 Eylül - 1 Ekim tarihlerinde İzmir Çiğli Havalimanı'nda gerçekleştirildi.

5 günlük festivalde teknoloji, bilim, havacılık-uçuş gösterileri, ödül törenleri, sergiler, zirveler, atölye çalışmaları ve etkinlikler düzenlendi.

Festivalde, içerisinde üniversitemizin de bulunduğu paydaş kurumlar tanıtım ve etkinlik stantları açtı. Projelerimiz ve üniversitemiz festivale katılan ziyaretçilere tanıtıldı.

Yüz binlerce kişinin katıldığı festivalde, teknoloji ve girişim yarışmaları, hava ve kara araçları sergisi, eğitici atölye etkinlikleri, dikey rüzgâr tüneli, simülasyon deneyim alanlarının yanı sıra birçok aktivite gerçekleştirildi. Ayrıca, Türk Yıldızları, SOLOTÜRK, HÜRKUŞ, GÖKBEY, AKSUNGUR, Bayraktar TB2, Jandarma Çelik Kanatlar, Akıncı, ATAK Helikopteri ve ANKA etkinlik boyunca gösteri yaptı.

Etkinliğe, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Göktuğ Dalgıç, Mühendislik ve Mimarlık Dekanı Prof. Dr. Mustafa Öksüz ile öğretim elemanları, Basın- Enformasyon ve Halkla İlişkiler Müdürü Öğr. Gör. Dr. Taner Erol ve üniversitemiz tanıtım ekibi katıldı.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )