RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
TEKNOFEST’te Üniversitemiz İlgi Odağı Oldu
05 Eylül 2023 Salı - Görüntülenme: 830

Milli teknoloji ürünlerinin sergilendiği dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST, 30 Ağustos - 3 Eylül tarihlerinde Ankara Etimesgut Havalimanı'nda gerçekleştirildi.

7'den 70'e her yaştan yoğun katılımın olduğu festivalde içerisinde üniversitemizin de bulunduğu paydaş kurumlar tanıtım ve etkinlik stantları açtı. Festivalde, projelerimiz ve üniversitemiz etkinliğe katılan ziyaretçilere tanıtıldı.

Cumhuriyetin 100. yılında düzenlenen ve bir milyona yakın kişinin katıldığı festivalde, teknoloji ve girişim yarışmaları, hava gösterileri, hava ve kara araçları sergisi, eğitici atölye etkinlikleri, dikey rüzgâr tüneli, simülasyon deneyim alanları, “Refik Anadol Makine Hatıraları: Uzay” sergisi, planetaryum gösterimleri, sahne gösterileri ve çeşitli aktiviteler gerçekleştirildi.

Ayrıca, Türk Yıldızları, SOLOTÜRK, HÜRKUŞ, GÖKBEY, AKSUNGUR, Bayraktar TB2, Jandarma Çelik Kanatlar, Akıncı, ATAK Helikopteri ve ANKA etkinlik boyunca gösteri yaptı.

Etkinliğe, Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Göktuğ Dalgıç, Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan Er ve üniversitemiz tanıtım ekibi katıldı.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )