RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde Stajını Tamamlayan Gürcü Öğrencilere Sertifika Töreni Yapıldı
25 Ağustos 2023 Cuma - Görüntülenme: 1341

Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi ve Tiflis Tıp Akademisinden gelen 21 öğrenci, acil tıp, kardiyoloji, kadın doğum, göz vb. alanında 07-25 Ağustos tarihleri arasında Üniversitemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesinde stajlarını tamamladı.

Batumi Shota Rustaveli Devlet Üniversitesi ve Kutaisi Akaki Tsereteli Devlet Üniversitesi Türkoloji bölümünden 18 öğrenci ise Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde (TÖMER) yaz okulu eğitimini tamamladı.

Staj eğitimini tamamlayan öğrenciler için Rektörlük Toplantı Salonu’nda, yaz okulunu tamamlayan öğrenciler için de TÖMER’de sertifika töreni düzenlendi.

Törende bir konuşma yapan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nebi Gümüş, Gürcistan’ın farklı üniversitelerinden eğitim görmek amacıyla gelen öğrencileri üniversitemizde misafir etmekten ve eğitimlerine katkıda bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Stajlarını üniversitemizde tamamlayan öğrenciler ise, Rize’de ve üniversitemizde bulundukları süre içerisinde faydalı ve önemli bilgiler edindiklerini belirterek, eğitimlerine katkıda bulunan tüm personelimize teşekkür ettiler.

Törenin sonunda, stajını tamamlayan öğrencilere sertifikaları Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nebi Gümüş, TÖMER Müdürü Doç. Dr. Ümit Hunutlu ve TÖMER Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Figen Tavukçu tarafından takdim edildi.

RTEÜ BASIN

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )