RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Bir Programımız Daha Akreditasyon Belgesi Aldı
18 Temmuz 2023 Salı - Görüntülenme: 1170

Üniversitemiz Fındıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Uluslararası Ticaret ve Lojistik (Türkçe) lisans programı, Sosyal Beşeri ve Temel Bilimler Lisans Programları Akreditasyon Derneği (STAR) tarafından akredite edildi.

4 yıllık akredite edilen Fındıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulumuz, Türkiye'de ilk akredite olan yüksekokullar arasında yerini aldı. Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü ise bölüm olarak Türkiye'de akredite edilen 3.  bölüm oldu.

Fındıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Abdullah Naralan, Yüksekokul Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Abdulmuttalip Pilatin ve Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Başkanı Doç. Dr. Nurdan Değirmenci akredite belgesini Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz’a sundu.

Rektörümüz, akredite olan bölümlerimize bir yenisinin daha eklenmesinin üniversitemiz açısından sevindirici olduğunu söyledi.

Akreditasyon, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından belirli bir alanda önceden saptanmış akademik ve bölümlere özgü standartların bir yükseköğretim programı ve yükseköğretim kurumu tarafından karşılanıp karşılanmadığını objektif olarak ölçen değerlendirme ve kalite güvence sürecidir.

 

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )