RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Paneli Gerçekleştirildi
14 Temmuz 2023 Cuma - Görüntülenme: 1053

Üniversitemiz Rektörlüğü tarafından, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” konulu panel düzenlendi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Emrah Atar'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Seven Erdoğan ile Doç. Dr. Erol Subaşi konuşmacı olarak yer aldı.

Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı.

Moderatör Dr. Öğr. Üyesi Emrah Atar, 15 Temmuz darbe girişiminin, ülkemizin demokratik sürekliliği, halkın birlik ve dayanışması açısından kritik bir dönüm noktası, Türk halkının demokrasiye sahip çıkma iradesini göstermesi ve demokratik değerlere olan bağlılığını vurgulaması açısından unutulmaz bir olay olduğunu ifade etti.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erol Subaşi, “15 Temmuz’u Askeri Darbelerin Siyasal Sosyolojisi İçine Yerleştirmek” konu başlığı ile bir sunum gerçekleştirdi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Seven Erdoğan ise “15 Temmuz Sonrası Dönemde Türkiye’nin Eğitim Diplomasisinde Yaşanan Dönüşüm” başlıklı sunumu ile 15 Temmuz sonrası dönemde ülkemizin eğitim diplomasisinde yaşanan zorunlu dönüşüm örneğinden, 15 Temmuz’un ülkemizin diplomasisinde ortaya çıkardığı değişimin eğitim boyutu üzerinde durdu.

Konuşmacıların sunumunun ardından panel, soru cevap kısmı ile sona erdi.

Programın sonunda, Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz tarafından konuşmacılara katılım belgesi takdim edildi.

Programa, Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Mete Avcı, Prof. Dr. Nebi Gümüş, Prof. Dr. Göktuğ Dalgıç, Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan Er, dekanlar, müdürler, daire başkanları, akademik ve idari personel katıldı.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )