RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Öğretim Üyelerimizin İklim Adaleti Adlı Eseri Yayımlandı
05 Haziran 2023 Pazartesi - Görüntülenme: 1186

Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu himayesinde hazırlanıp, üniversitemiz öğretim üyelerinin bilim heyetini oluşturduğu “İklim Adaleti” başlıklı eser yayımlandı.

Baş editörlüğünü Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Başkanvekili Prof. Dr. Şükrü Karatepe’nin yaptığı çalışmanın bilim heyeti; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemiz Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Dr. Öğr. Üyeleri İlhan Bilici ile Korkmaz Yıldırım, Hukuk Fakültemiz Dr. Öğr. Üyeleri Emre Kıyak ve Hakan Kolçak’tan oluşuyor.

Adalet kavramının iklim değişikliği ve uluslararası ilişkiler bağlamındaki pratik ve teorik boyutlarıyla çok yönlü olarak incelendiği çalışmada, alanında uzman 27 araştırmacı tarafından hazırlanan 25 makale yer alıyor.

Cumhurbaşkanlığı tarafından da desteklenen eser ile, küresel iklim değişikliğiyle mücadelede yapılması gerekenler akademik ve politik gündeme taşınarak, iklim değişikliği rejiminin daha adil ve eşitlikçi bir düzleme yönlendirilmesine katkı sunmak amaçlanıyor.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )