RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde Uluslararası Diş Hekimliği Kongresi Gerçekleştirildi
08 Mayıs 2023 Pazartesi - Görüntülenme: 1231

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi tarafından 05-07 Mayıs 2023 tarihleri arasında Uluslararası Diş Hekimliği Kongresi gerçekleştirildi.

Ramada Otel’de gerçekleştirilen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı.

Rize tanıtım filmi, Diş Hekimliği Fakültesi tanıtım filmi gösterimi ve Rize Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisinin ardından Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Yeşil ve Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz açılış konuşması yaptı.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Yeşil, Diş Hekimliği Fakültesinin yapmış olduğu bilimsel çalışmalardan kısaca söz ederek kongrenin gerçekleşmesine katkıda bulunanlara teşekkür etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz ise, kongrelerin bilginin paylaşıldığı, güncellendiği özel toplantılar olduğunu ifade ederek, bu tür toplantılarda bir araya gelmenin yapılan çalışmaları daha üst basamağa taşımak adına fırsat olduğunu belirtti.

Açılış konuşmalarının ardından organizasyona katkı sağlayan sponsorlara plaket takdim edildi.

Farklı konu ve konuşmacıların söz aldığı oturumlarda akademisyenler, “Diş Hekimliğinde Horlama, Uyku Apnesi ve Bruksizmle Etkin Mücadele Nasıl Yapılır? Solunum (Hava-Yolu) Prostodontisinde Tanı ve Tedavi Kılavuzu, Apikal Cerrahi”, “Anterior Direkt Kompozit Restorasyonlarda Güncel Yaklaşımlar”, “Dental Fotoğrafçılık”, “Diş Hekimliğinde Hipnoterapi”, “Dijitalleşen Dünyamızda Dental Cad/Cam Uygulamalarının Yeri ve Önemi”, “Diş Hekimliğinde Kalite ve Akreditasyon”, “Adli Diş Hekimliği”, “Oral Kavite Kanserleri, Osseodensifikasyon: İmplant Cerrahisinde Bir Paradigma Değişimi”, “Kök Kanal Tedavisi Tekrarı: Nasıl Yaparım?”, “İmplant Çevresi Yumuşak Doku Uygulamaları”, “Porselen Restorasyonlarda Renk Uyumunu Neler Etkiler?”, “Ortodontik Tedavilerde Şeffaf Devrim”, “Porselen Lamina Veneerler”, “'Kaygısız' Çocuk Diş Hekimliği: Engeller ve Çözümler”, “Yüz Cerrahisinde Kişiye Özel Rekonstruksiyon ve Kök Hücre / Hücre Tedavileri”, “Vida Tutuculu İmplant Destekli Protezlerin Tercih Kriterleri, Avantajları ve Güçlükleri”, “Sağlık Alanında Proje Yazımı ve Fon Kaynakları”, “Maksillo Fasiyal Cerrahide Güncel Uygulamalar”, “Laboratuvardan Makaleye: Bulguların Yolculuğu”, “The Future Of Dentıstry, New Challanges, New Dırectıons”, “Temel Yaşam Desteği”, “Periimplanter Plastik Cerrahi: Küçük Dokunuşlar, Büyük Faydalar”, “Sağlıkta Yapay Zeka ve Blok Zincir: Gelecek Ne Bekliyor?” başlıklı sunumlarını gerçekleştirdiler.

Ülkemizin çeşitli üniversitelerinden yaklaşık 400 katılımcının yer aldığı kongrede, bilimsel programın ardından sosyal program çerçevesinde ilimizin tarihi ve turistik mekânları gezildi.

Kongrenin açılış programına, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, RTEÜ Geliştirme Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Nusret Bayraktar, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nebi Gümüş, Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan Er, il protokolü, akademik ve idari personel katıldı.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )