RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Öğretim Üyelerimiz Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesinde
14 Ekim 2022 Cuma - Görüntülenme: 2969

Stanford Üniversitesinin her yıl düzenli olarak yaptığı “Dünyanın En Etkili 100.000 Bilim İnsanı” listesi 2022 yılı için yayımlandı.

Elsevier’in lider hakem denetimli akademik literatür platformu ScienceDirect’in “PLOS Biology” isimli dergisi tarafından hazırlanan “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” listesinde üniversitemizden 4 öğretim üyesi yer aldı.

Dünyada % 2'lik dilime giren en başarılı bilim insanlarının sıralaması, araştırmacıların bilimsel yayın sayısı, h-indeksi, ortak yazarlık ayarlı hm-indeksi, farklı yazarlık pozisyonlarındaki makalelere yapılan alıntılar ve birleşik gösterge verilerinin puanlanması ile yapıldı. Kendine atıf içeren ve içermeyen metrikler ve alıntıların, alıntı makalelerine oranı üzerinden kariyer boyu ve yıllık performans verileri elde edilerek sıralamalar oluşturuldu. Bilim insanları, 22 bilimsel alan ve 176 alt alan açısından karşılaştırıldı.

2022 yılı için oluşturulan sıralamaya üniversitemizden, Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Erdem Cüce, Doç. Dr. Erol Yılmaz ve Doç. Dr. Pınar Mert Cüce girdi.

Ayrıca, genişletilmiş listede üniversitemizden 4 isim daha yer aldı. Genişletilmiş listedeki öğretim üyelerimiz ise, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mete Avcı,  Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Murat Yaylacı, Doç. Dr. Fatih Gül ve Doç. Dr. Burak Markal oldu.

Öğretim üyelerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )