RTE

Rektörden Mesaj

Sevgili Öğrencilerim,

Yorucu bir hazırlık maratonunun ardından girdiğiniz Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda başarılı oldunuz ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ne yerleştiniz. Göstermiş olduğunuz başarı ve ülkemizin en hızlı gelişen üniversitelerinden biri olan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitemizi tercihiniz dolayısıyla sizleri, ailelerinizi ve öğretmenlerinizi içtenlikle tebrik ediyorum. Sizler bu tercihinizle tarihi bir karar verdiniz ve aynı zamanda geleceğinize yönelik olarak da bir başarı imkânı yakalamış oldunuz.

Değerli Gençler,

Üniversitemiz sizlerin gelişmesi ve yetişmesine yönelik her türlü eğitim ve öğretim imkânları ile araştırma-geliştirme altyapısına sahiptir. Üniversitemiz sadece bilimsel anlamında değil, aynı zamanda spor, kültür ve sanat alanlarında da öğrenci odaklı bir üniversitedir. Ülkemizin her bir köşesinden gelen sizleri ailelerinizin ve milletimizin bize emaneti olarak kabul ediyoruz. Bu anlamda Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü olarak benim ve tüm öğretim elemanlarımızın kapıları sizlere her daim açık olacaktır.

Yeni başladığınız üniversite hayatında amacınız sadece eğitim-öğretim ve diploma almak olmamalıdır. Aynı zamanda Üniversitemizin sahip olduğu her türlü spor, kültür, sanat, yabancı dil, laboratuvar ve kütüphane imkânlarını da en iyi şekilde değerlendirin. Sosyalleşin, iyi arkadaşlık ve dostluklar kurun. Üniversitemiz tarafından kişisel gelişiminize katkı sunmak adına düzenlenen her türlü seminer, konferans, panel ve sempozyumlara katılım sağlayın.

Bu duygu ve düşüncelerle üniversite yaşamında sizlere başarılar diliyorum, sağlıklı bir ortamda eğitim alabilmeniz için aşılarınızı olmanızı diliyor, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ailesine tekrar hoş geldiniz diyor, hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.

Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN
Rektör

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )