RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi
27 Eylül 2022 Salı - Görüntülenme: 2040

Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz Rize’de görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

Üniversitemiz Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıda Rektörümüz, göreve geldiği günden itibaren yapılan çalışmalar, hayata geçirmeyi planladıkları projeler ve özellikle sağlık alanında var olan sıkıntıların çözümüne yönelik gerçekleştirilecek yatırımları kapsayan genel bir sunum yaptı.

Yaklaşık iki buçuk aydır Rektörlük görevini sürdürdüğünü ve bu süreyi yoğun tempo içerisinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile Rize’yi tanımakla geçirdiğini belirterek konuşmasına başlayan üniversitemiz Rektörü: “Üniversitemize ve şehrimize nasıl bir katkıda bulunabiliriz önce tespit edelim dedik. Bir hekim olarak teşhisi doğru koyamazsınız tedaviniz uygun olmayabilir. Üniversiteyi de öyle görüyorum. Önce doğru teşhis, ihtiyaçları belirlemek, ardından elimizdeki imkânlarla en büyük verimliliği alabilecek müdahalelerde bulunmaktır. Şehrin nabzını yokladığımızda en büyük taleplerin neredeyse yüzde doksan beş sağlıkla alakalı. Sağlık derken de aklımıza üniversitemizin hastanesi geliyor. Yaptığımız ziyaretlerde hastaların en büyük sorun yaşadığı yerin acil servisi olduğunu ve hastanın durumu ciddiyse o hastamızın yoğun bakıma ihtiyacı veya yatak ihtiyacı olduğunu gördük. Şu anda hastanenin servislerinde yenileme faaliyetleri devam ediyor. Acil servis konusunda da mevcut yeri genişleterek modern bir bina yapmayı hedefliyoruz.” dedi.

Öğrenci odaklı bir üniversite olma hedefi doğrultusunda adım attıklarını belirten Rektörümüz, donanımlı ve kaliteli eğitim binalarından, sosyal alanlara, kültürel çeşitlilikten ekonomik şartlara kadar birçok aşamayı gözden geçirdiklerini söyledi. Rektörümüz, eğitime uygun olmayan bazı binaların da farklı şekilde kullanılacağını sözlerine ekledi.

Üniversitemizin doluluk oranı ile ilgili de bilgiler veren Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, ek yerleştirmelerle beraber üniversitemizde doluluk oranının yüzde seksen altı olduğunu ifade ederek, " Öğrencinin niteliğini arttırarak bunu yüzde yüze nasıl getirebiliriz. Bu bizlerin sunacağı imkânlarla alakalı. Bu bir sosyal organizasyon olabilir, kariyer günleri, zorunlu olmayan bir staj, burs olabilir. Tüm yöntemleri kullanarak bunu sağlamaya çalışacağız.” şeklinde konuştu.

Rektörümüz, sunumunun ardından basın mensupları tarafından kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

 

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )