RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
TEKNOFEST Karadeniz Festivalinde Üniversitemize Yoğun İlgi
06 Eylül 2022 Salı - Görüntülenme: 2703

Samsun'da düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinde (TEKNOFEST) üniversitemiz standına ziyaretçilerin ilgisi yoğun oldu.

30 Ağustos - 4 Eylül 2022 tarihleri arasındaki TEKNOFEST Karadeniz Festivali binlerce kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Çeşitli etkinlikler, yarışmalar ve finallerin yapıldığı festivalde, üniversitemiz,  yerli ve milli teknoloji hamlelerini görmek için festival alanına akın edenlerin ilgi odağı oldu.

Festival kapsamında gerçekleştirilen “Akıllı Ulaşım” yarışmasında üniversitemiz hocaları ve öğrencilerinden oluşan takımlarımız bir birincilik, bir de üçüncülük aldı.

Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi öğretim elemanlarından Arş. Gör. Ömer Sinan Şahin’in takımı SM MARİNE "Dinamik Trim ve Stabilite Kontrol Sistemi" isimli projesi ile TEKNOFEST 2022 “Akıllı Ulaşım Yarışması” alanında üniversite ve üzeri kategorisinde 8864 takım arasında birinci oldu.

Üniversitemiz Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Fizik Anabilim Dalı yüksek lisans öğrencisi ve Mühendislik Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunu Berkan Emre İnce'nin kurduğu, Mühendislik Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Öğretim Elemanı Öğr. Gör. Dr. Yasin Karan ve Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi Öğretim Elemanı Öğr. Gör. Soner Tokçalar’ın danışman olduğu DAMLAMETRE takımı tarım alanında ilk ürünümüz olan Damla Metre ile üniversite üzeri “Tarım Teknolojileri” alanında Türkiye ikinciliğini elde etti.

DAMLAMETRE takımı ayrıca, İNCE ARGE A.Ş.T3 Girişim Merkezi yürütücülüğünde TEKNOFEST girişim programı kapsamında ön kuluçka programında en iyi 20 girişimden birisi olarak seçildi.

Üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Dr. Öğr. Üyesi Uğur Coruh, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi öğrencileri Emirhan Aşık, Rümeysa Er öğrenci, Semanur Ersoy’dan oluşan WHİTECODE takımı ise “Akıllı Viraj Uyarı Sistemi” projeleri ile üçüncülük elde etti.

TEKNOFEST 2022 Karadeniz Festivali’nde standımızı ziyaret eden T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı-Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, patentlerimizi inceleyerek takımlarımızdan bilgiler aldı.

Festivalde Samsun Valisi, Rize Valisi, YÖK Başkanı, Yükseköğretim Kurulu Üyeleri, bürokratlar ve siyasiler de standımızı gezerek bilgi aldı.

Basın-Yayın, Enformasyon ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü personeli ve Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi ile Tıp Fakültesi hocaları ve öğrencilerinden oluşan stant ekibi festival boyunca kendi alanlarında yapmış oldukları buluşlarla ilgili ziyaretçilere bilgi verdi.

Üniversitemize yaşatmış oldukları gurur ve mutluluk dolayısıyla festivale katılan hocalarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, elde etmiş oldukları başarı ve aldıkları büyük ödüller dolayısıyla tebrik ediyoruz.

RTEÜ BASIN

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )