RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüze Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
21 Temmuz 2022 Perşembe - Görüntülenme: 3415

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ümit Şehirli ve Marmara Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hakan Gündüz, Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz’a tebrik ziyaretinde bulundu.

Konuklarını makamında ağırlayan Rektörümüz, kendilerini Rize’de ve üniversitemizde görmekten mutlu olduklarını ifade ederek gerçekleştirdikleri nezaket ziyaretinden dolayı misafirlerine teşekkür etti.

Prof. Dr. Şehirli ve Prof. Dr. Gündüz ise, Rektörümüze yeni görevinin hayırlı olmasını dileyerek, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin çok daha iyi noktalara gelebilmesi adına elinden gelen tüm çabayı göstereceğine inandıklarını söyledi.

Görüşmede, her iki üniversite arasında sağlık alanında yapabilecek olası iş birliklerine dair görüş alışverişinde bulunuldu. Ayrıca, üniversitemizde yapılan deneysel tıp araştırma ve uygulamalarının altyapısını oluşturmayı, geliştirmeyi ve buna yönelik yenilikleri takip etmeyi ve uygulamayı, temel deneysel tıp araştırma ve uygulamalarına ilişkin teorik ve pratik kurslar düzenlemeyi, yeni deneysel tıp yöntemlerini ulusal ve uluslararası işbirliği içerisinde takip etmeyi sağlaması amacıyla Sağlık Kampüsümüzde 07.04.2022 tarihinde temeli atılan, 03.03.2023 tarihinde ise tamamlanması planlanan Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi hakkında Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Süleyman Çolak tarafından detaylı bilgi sunuldu. Prof. Dr. Ümit Şehirli, Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi deneyimlerini Rektörümüzle paylaştı.

 

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )