RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rize Valisi Üniversitemizde Söyleşi Gerçekleştirdi
07 Nisan 2022 Perşembe - Görüntülenme: 2014

Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen programda Rize Valisi Kemal Çeber öğrencilerle söyleşi gerçekleştirdi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programda Vali Çeber, öğrencilere kendi tecrübelerinden hareketle mülki idare amirliğini anlattı.

Mülki idare amirliğinin özünün kaymakamlık olduğunu dile getiren Vali Çeber, bu mesleğin toplumun genine işlemiş bir meslek olduğunu söyledi.

Mülki idare amirliğinin insanın karakteristik yapısıyla ilgili bir meslek olduğunu belirten Çeber, mesleği seçecek olan öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Vali Çeber, ilkokuldan itibaren hedeflediği ve karakterine uygun mesleğin kaymakamlık olduğunu ve azmederek hayalindeki mesleğe ulaştığını belirterek, “Bu mesleği seçecek olanların iletişimi yüksek seviyede ve sosyal ilişkileri güçlü olmalı. Aktif olmayı sevmeli. dedi.

Başarılı olmayı, ne kadar para kazanıldığı ya da bulunulan mevkiinin belirlemediğini ifade eden Vali Çeber, “Bir insan mutlu ise başarılıdır.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Söyleşi soru cevap kısmıyla sona erdi.

Program sonunda, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Karaman tarafından Rize Valisi Kemal Çeber’e Üniversitemiz yayınlarından oluşan “Yunus Emre Mehmet Akif Armağanı” adlı dört ciltlik eser takdim edildi.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )