RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemiz Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı’nda
09 Mart 2022 Çarşamba - Görüntülenme: 2173

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Karadeniz Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde tertip edilip Üniversitemizin de paydaş olduğu 3. Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı 4-5 Mart 2022 tarihlerinde yapıldı.

3. Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı kariyer, staj ve iş imkânı sağlamak için, ulusal ve uluslararası düzeyde kamu ve özel sektörden yaklaşık 260 kurum ve kuruluşu öğrenci ve mezunlarla bir araya getirdi.

İki gün boyunca süren fuara Üniversitemiz Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (KAGEM) koordinatörlüğünde yaklaşık 500 öğrencimiz katıldı. Organizasyondaki etkinlikler kapsamında mülakatlara katılma, özgeçmişlerini firmalara ulaştırma ve staj başvurusunda bulunma fırsatı yakalayan öğrencilerimiz aynı zamanda fuar kapsamında düzenlenen çeşitli eğitimlere de katılma şansı yakaladı.

Karadeniz Bölgesindeki 8 paydaş üniversitenin katkı ve katılımıyla Trabzon Şenol Güneş Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen organizasyona Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet İshak Demir, Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürümüz Öğr. Gör. Ahmet Midilli ve Mezunlar Derneği Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Abdulmuttalip Pilatin ve KAGEM Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Kübra Mert de katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda “Yetenek Her Yerde” teması ile ilk yılında, farklı bölgelerdeki 8 ilde, 87 üniversitenin iş birliğinde 2020 yılında 130 üniversite iş birliği ile 10 farklı ilde düzenlenen “Bölgesel Kariyer Fuarı” etkinlikleri, 2022 yılında ise 124 üniversite iş birliği ile 11 farklı ilde düzenleniyor.

RTEÜ BASIN

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )