RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde Bir İlk Daha
24 Ocak 2022 Pazartesi - Görüntülenme: 2837

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) tarafından yürütülen, üniversitelerde, araştırma kurumlarında ve teknoloji geliştirme bölgelerinde geliştirilen patentli teknolojilerin sanayiye aktarılmasının amaçlandığı 1702 - Patent Tabanlı Teknoloji Transferi Destekleme Çağrısı 2021 yılı 2. Çağrı sonuçları açıklandı.

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özlem Faiz ve lisansüstü mezun öğrencimiz Mehmet Ziya Hacımurtazaoğlu ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Temel Eczacılık Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Yaşar ortaklığında yürütülen patent çalışması kapsamında başvurusu gerçekleştirilen "Ant Floresan Parmak İzi Tozu” başlıklı proje önerisi TÜBİTAK'tan destek almaya hak kazanarak Patent Tabanlı Teknoloji Transferi Çağrısı (1702 Patent Lisans 2021-2) kapsamında desteklenen 11 projeden biri olmuştur.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesinin Teknoloji Sağlayıcı Kuruluş, Gençtürk Group Kimya Gıda Oto. İnş. Tur. İthalat İhracat San. ve Tic. Limited Şirketi'nin müşteri kuruluş olarak yer aldığı proje 24 ay sürecek olup Üniversitemizin ilk ticarileşen patenti niteliği taşımaktadır.

Öğretim Üyemizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )