RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
YTB Heyeti Üniversitemizde
28 Aralık 2021 Salı - Görüntülenme: 2054

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde Türkiye Bursları kapsamında öğrenim gören öğrencilerle görüşmek üzere Üniversitemizde bulunan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) heyeti Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet İshak Demir'i ziyaret etti.

Konuklarını makamında ağırlayan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet İshak Demir, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Burs Destekleri Koordinatörü Mustafa Yakupoğlu, 2012 yılında “Türkiye Bursları” adıyla hayata geçirilmiş olan ülkemizin uluslararası öğrencilere yönelik burs programı hakkında bilgi verdi. Türkiye Bursları kapsamında 15 bin üzerinde öğrencinin ülkemizde eğitim gördüğünü ve bu haktan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan öğrencilerin yararlanabildiğini belirtti.

Türkiye Bursları kapsamında olan olmayan uluslararası öğrencilerin ülkemizde karşılaştıkları sorunlar üzerinde fikir alışverişi sonrası Mustafa Yakupoğlu, YTB adına Rektör Yardımcımıza hediye takdim etti.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet İshak Demir de heyet üyelerine Üniversitemizin markası ve üretimi olan "Akademi Çay" hediye etti.

 

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )