RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizin 2 Yeni Patent ve 1 Faydalı Model Tescil Başarısı
08 Aralık 2021 Çarşamba - Görüntülenme: 4221

Üniversitemiz 2021 yılını yeni patent ve faydalı model tescilleri ile tamamlıyor. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak, son yıllarda artarak devam eden patent/faydalı model başarılarımıza 3 yeni tescilimiz daha eklendi.

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Banu Bekci, Arş. Gör. Türker Oğuztürk ile Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencisi Furkan Çakıroğlu tarafından geliştirilen, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi hak sahipliğindeki ‘‘Kabuklu Kuruyemiş Atıklarını Toplayan Oturma Birimi Zemini” başlıklı buluş Türk Patent ve Marka Kurumundan patent tescili aldı.

Ayrıca, Üniversitemiz Su Ürünleri Fakültesi Su Ürünleri Avlama ve İşleme Teknolojisi Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Demirbaş tarafından geliştirilen, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi hak sahipliğindeki ‘‘Çok Fonksiyonlu Bir Gıda Pedi” başlıklı buluş Türk Patent ve Marka Kurumundan patent tescili aldı.

Son olarak, Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şahin ile Fizik Bölümü lisansüstü öğrencisi Huriye Kabil tarafından geliştirilen, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi hak sahipliğindeki ‘‘Polyester matrisli jüt katkılı organik kompozit malzeme” başlıklı buluş Türk Patent ve Marka Kurumundan faydalı model tescili aldı.

Bu üç yeni tescilimiz ile birlikte, Üniversitemizin tescilli patent ve faydalı model sayısı, 21’i patent, 7’si faydalı model olmak üzere 28’e yükseldi.

Ortaya koymuş oldukları bilimsel buluşlar ve geliştirmiş oldukları yöntemler ile Üniversitemizin başarısına katkı sağlayan akademisyen ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )