RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz Diyanet Gençlik Ofisinin Açılışını Gerçekleştirdi
25 Ekim 2021 Pazartesi - Görüntülenme: 3263

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gençlere yönelik nezih bir ortam hazırlanması amacıyla Merkez Kampüsümüzdeki Ahmet Erdoğan Camii yanında yapılan Diyanet Gençlik Ofisinin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışta bir konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Karaman, üniversitelerin dünyanın çeşitli yerlerinden gelen öğrencilere ev sahipliği yaptığını, bu öğrencileri gerek eğitim-öğretim gerekse milli ve manevi değerler ışığında yetiştirmek gibi büyük bir sorumlulukları bulunduğunu hatırlatarak, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize hem rehberlik anlamında hem de birlik ve beraberliğin pekişmesine katkı sağlaması anlamında hizmet verecek olan bu önemli eseri kazandıran Diyanet İşleri Başkanlığı ve İl Müftülüğümüze teşekkür ediyorum.” dedi. Rektörümüz, eserin Üniversitemize ve öğrencilere hayırlı olmasını dileyerek konuşmasını tamamladı.

Daha sonra Diyanet Gençlik Ofisinin açılışı gerçekleştirildi. Kurdele kesiminin ardından Rektörümüz ve beraberindekiler Diyanet Gençlik Ofisini gezerek ilgililerden bilgi aldı.

Açılışa, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Adnan Yılmaz ile Prof. Dr. Ahmet İshak Demir, İlahiyat Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Şevket Topal, Rize İl Müftüsü Naci Çakmakçı, Müftülük yetkilileri, akademik ve idari personel katıldı.

 

RTEÜ BASIN

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )