RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz Trakya Üniversitesinde Nurettin Topçu’yu Anlattı
18 Ekim 2021 Pazartesi - Görüntülenme: 2958

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde "Ahlâk Davasına Adanmış Bir Ömür: Nurettin Topçu" konu başlıklı açılış dersi verdi.

İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen açılış dersinde konuşmasına, Nurettin Topçu’nun ülkemizin yetiştirdiği en önemli fikir, ruh ve gönül insanı olduğunu hatırlatarak başlayan Rektörümüz, onun Türk düşünce dünyası için oldukça önemli bir şahsiyet olduğunu söyledi.

Dini ve millî değerlere sıkı sıkıya bağlı bir düşünür olan Topçu’nun, hayatının her döneminde ahlâktan ve ilkelerinden taviz vermediğini, bunun için de bedel ödediğini ifade eden Rektörümüz: “ Topçu’yu biz felsefe alanındaki çalışmaları ile de tanıyoruz. O, yaşadığı dönemin siyasi, dini, ahlâki ve ekonomik yapılarını anlamaya ve anlatmaya çalışmış, ömrünün kırk yılını da öğretmenlik mesleğine adamış bir düşünürdür.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Nurettin Topçu’nun hayatı, eserleri ve düşünceleri hakkında da katılımcılara kapsamlı bilgiler verdi.

Program sonunda  Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Karaman'a değerli katkıları dolayısıyla teşekkür ederek  günün anısına şilt takdim etti.

 

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )