RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz YÖKAK Toplantısına Katıldı
08 Eylül 2021 Çarşamba - Görüntülenme: 2779

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas başkanlığında ilki gerçekleştirilen akreditasyon süreci ile ilgili toplantıya katıldı.

Video konferans yöntemiyle gerçekleşen toplantıya, Üniversitemizin de içerisinde yer aldığı 2021 yılı kurumsal akreditasyon programına dâhil olan 12 üniversitenin rektörü katıldı.

Üniversitelerin kalite ve iyileştirme çalışmalarının ele alındığı toplantıda Rektörümüz,  Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin kalite ve akreditasyonu esas alan, bu manada önde gelen bir araştırma üniversitesi olma yolunda kısa zamanda önemli uygulamaları hayata geçirdiklerini söyledi. Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Karaman, “Akreditasyon süreci boyunca emeklerini esirgemeyen başta Üniversitemiz Kalite Komisyonu üyelerine, akademik ve idari personelimiz ile tüm iç ve dış paydaşlarımıza teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

Türkiye’de üniversitelerin kalitelerinin artırılması ve standartların yükseltilmesi amacıyla Yükseköğretim Kurulu (YÖK) bünyesinde kurulan YÖKAK, Kurumsal Akreditasyon Programı ile Türkiye’deki üniversitelerin ulusal düzeydeki katkılarının ve dünyadaki görünürlüklerinin artırılmasını amaçlıyor.

RTEÜ BASIN

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )