RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfı Başvurusu
01 Eylül 2021 Çarşamba

2021/2022 Eğitim-Öğretim yılında Üniversitemizin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü ile Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümüne yeni kayıt yaptıran öğrenciler, İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfında okumak için aşağıdaki şekilde başvuru yapabilir.

İlgili bölüm öğrencilerinin;

  • E-devlet üzerinden kayıt yaptırırken, "İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfında Okumak İstiyor musunuz?" sorusuna "EVET" yanıtını seçebilirsiniz.
  • Başvurularınızı e-devlet üzerinden 04 Eylül 2021- 08 Eylül 2021, şahsen dilekçe ile 06 Eylül 2021- 10 Eylül 2021 tarihleri arasında yapabilirsiniz
  • Üniversitemize şahsen gelerek kayıt yaptıracak öğrenciler, kayıt esnasında başvuru formunuzu kayıt görevlisine teslim edebilirsiniz.
  • Başvuru formunu 0 464 223 4047 numarasına FAKS olarak veya ydyo@erdogan.edu.tr adresine mail olarak gönderebilirsiniz.
  • Yabancı Diller Yüksekokulu Mahmut Hantal Eğitim Binasına gelerek Öğrenci İşlerinde başvurunuzu yapabilirsiniz.

İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık sınıfına yapılacak öğrenci kayıtlamaları; Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Yabancı Dil Hazırlık Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönergesinin 8. maddesi uyarınca yapılacak olup, Yüksekokulumuzca 45 olarak belirlenen kontenjanın aşılması halinde ÖSYM puan sıralaması esas alınarak hazırlık sınıfına kayıtlar gerçekleşecektir.

NOT: İsteğe bağlı İngilizce Hazırlık Eğitimi almaya hak kazanan öğrencilerin listesi 15 Eylül 2021 tarihinde Yabancı Diller Yüksekokulu web sayfasından duyurulacaktır.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )