RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz, TÜBİTAK Tarafından Projeleri Desteklenen Öğrenciler ve Danışmanlarıyla Bir Araya Geldi
18 Mayıs 2021 Salı - Görüntülenme: 3325

Üniversitemiz Rektörü Sayın Prof. Dr. Hüseyin Karaman, “TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destek Programı” kapsamında proje sunan ve projeleri TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulunan 35 öğrenci ve danışmanlarıyla bir araya geldi.

Üniversitemiz, 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2020/2 çağrı döneminde kendisinden çok önce kurulmuş olan birçok eski ve köklü Üniversiteyi geride bırakarak, ülkemizdeki Devlet ve Vakıf dahil tüm üniversiteler arasında TÜBİTAK tarafından en çok projesi desteklenen 12. üniversite olmayı başardı.  Eğitim Fakültemiz ise Eğitim Fakülteleri arasında en fazla projesi onaylanan ikinci fakülte, tüm fakülteler arasında da 5. fakülte oldu.

Rektörümüz, proje sunan öğrenciler, öğrencilerin proje danışmanları ve ilgili birimlerin Dekanlarıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi.

Üniversitemizin bu başarıyı yakalamasında katkısı olan öğrencileri ve onlara destek veren öğretim üyelerini tebrik eden Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Karaman; 2021 yılının Üniversitemizin kuruluşunun 15. Yılı olduğunu; geçen 15 yıl içerisinde üniversite olarak eğitim-öğretim ve araştırma geliştirme alt yapısı ile kurumsallaşmada ve akademik performans ve başarıda çok önemli mesafeler kat ettiklerini; her geçen gün Üniversitenin tercih edilirlik oranının yükseldiğini; Türkiye ve Dünya Üniversiteleri arasındaki başarısının arttığını; yönetim olarak ar-geye verdikleri önem ile proje hazırlama ve geliştirme kültürünün tabana yayılması doğrultusunda belirli periyotlarla verilen eğitimlerin elde edilen başarılarda önemli bir yeri olduğunu söyledi.

Rektörümüz, sürdürülebilir bir gelişim ile Üniversitemizin geleceğine değer katmaya devam etmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Öğrencilerden hazırladıkları projeler hakkında bilgiler alan Rektörümüz, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak proje hazırlama ve geliştirme kültürünü benimsediklerini, bu doğrultuda gerek öğrenciler gerekse akademisyenlerin her zaman yanında olduklarını ve destek verdiklerini belirterek ülkemizin kalkınmasında itici güç olarak görülen üniversitelerin büyük sorumluluk taşıdıklarını ve Üniversitemizin de bu bilinç içerisinde çalışmalarına devam edeceğini söyledi.

Son olarak ise Rektörümüz; Üniversitemizin bu başarıyı yakalamasında katkısı olan başta öğrencilerimiz olmak üzere onları bu süreçte destekleyen ve projelerinde danışmanlık yapan öğretim üyelerimiz ile ilgili birimlerin yöneticilerini tebrik etti ve başarılarının artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

RTEÜ BASIN

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )