RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Valimiz Diş Hekimliği Fakültesinde İncelemelerde Bulundu
29 Nisan 2021 Perşembe - Görüntülenme: 2939

Rize Valisi Sn. Kemal Çeber, Rektörümüz Sn. Prof. Dr. Hüseyin Karaman ile birlikte kısa süre önce hizmete açılan Diş Hekimliği Fakültemizi gezdi.

Modern şartlarda ve ihtiyaca cevap verecek büyüklükteki merkezin hizmet birimlerini inceleyen Vali Çeber’e Rektörümüz ile Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Yeşil Duymuş fakülte hakkında detaylı bilgiler verdi.
İncelemelerinin ardından açıklama yapan Vali Kemal Çeber, eğitim ve sağlık kompleksi özelliğindeki Diş Hekimliği Fakültesi binasını çok beğendiğini belirterek, “Öğrencilerin eğitimi ve sosyal yaşamı ile sağlık hizmeti sunumu konusunda her şey ayrıntılı olarak düşünülmüş. Bu fakültede vatandaşlarımız da en kaliteli sağlık hizmetinden istifade etme imkânına kavuşacak. Fakültemiz, Üniversitemize, ilimize hayırlı olsun.” dedi. 
Rektörümüz ise, üst düzey teknolojinin en kaliteli malzeme ile birleştiği fakültede diş hekimi yetiştirmenin yanı sıra nitelikli ağız ve diş sağlığı hizmetinin de verileceğini hatırlatarak yapım süreci içerisinde vermiş oldukları destekler dolasıyla Valimiz Sn. Kemal Çeber’e ve bu önemli yatırımın Üniversitemize ve ilimize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. 

RTEÜ BASIN

 

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )