RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde Çay Alanında Eğitimler Düzenlenmeye Devam Ediyor
26 Nisan 2021 Pazartesi - Görüntülenme: 2784

Üniversitemiz Çay İhtisaslaşma Koordinatörlüğü tarafından Rize Ticaret Borsası iş birliği ile 22 Nisan 2021 tarihinde online eğitim semineri gerçekleştirildi.

“Çay Eğitim Projesi” kapsamında planlanan üçüncü eğitim faaliyetine, Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Akbulut ve Ankara Üniversitesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayten Namlı eğitimci olarak katıldı.

Programın açılış konuşmasını Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Bilgin ve Rize Ticaret Borsası Genel Sekreteri İsmail Kocaman gerçekleştirdi.

Rektör Yardımcımız Bilgin konuşmasında, çay alanında Ar-Ge çalışmalarıyla birlikte eğitim faaliyetlerinin yürütüldüğünü belirterek sektör ihtiyaçları doğrultusunda Rize Ticaret Borsası iş birliği ile düzenlenen bu eğitimin çay sektörüne faydalı olacağını ifade etti.

Rize Ticaret Borsası Genel Sekreteri İsmail Kocaman ise Borsa üyelerinin ve çiftçilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere eğitimin Üniversitemiz ile birlikte planlandığını belirterek katılımcılara teşekkür etti.

Moderatörlüğünü Çay İhtisaslaşma Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Keziban Yazıcı’nın yaptığı eğitimin ilk oturumunda Prof. Dr. Ayten Namlı  tarafından “Çay Tarım Topraklarının Sorunları ve Gübreleme Önerileri” konulu sunum gerçekleştirildi.

Eğitimin ikinci oturumu Prof. Dr. Mustafa Akbulut’un “Çayda Budama, Hasat ve Hasat Sonrası Uygulamalar ile Kullanılan Yeni Teknolojiler” konularındaki sunumu ile devam etti.

Sunumların ardından katılımcılardan gelen sorular cevaplandı.

Eğitime, Çay İhtisaslaşma Koordinatörlüğü proje ekipleri ve Rize Ticaret Borsası üyelerinin yanı sıra çeşitli üniversitelerden akademisyenler, DOKA, Ulusal Çay Konseyi, Rize Ziraat Odası, Türkiye Ziraatçılar Derneği Rize Şubesi, ÇAYMER paydaşları ve üniversitemiz öğrencileri katıldı.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )