RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Engelini Aşarak Diplomasını Aldı
16 Nisan 2021 Cuma - Görüntülenme: 2947

Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini başarıyla tamamlayan engelli öğrenci Kader Yılmaz diplomasını bugün Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Karaman’ın elinden aldı.

Rektörlük Binası önünde gerçekleştirilen ve Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adnan Yılmaz ile Prof. Dr. Ahmet İshak Demir ve İİBF Dekanı Prof. Dr. Alaattin Kızıltan’ın da eşlik ettiği diploma ve şilt takdiminde sevinç ve mutluluğu bir arada yaşayan Kader Yılmaz, kendisine bu süreçte destek veren herkese teşekkür etti. Engelli olmanın hiçbir zaman dünyanın sonu olmadığını dile getiren Yılmaz:  “Bedenimdeki engel başarıma engel teşkil eden bir şey değil.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Karaman ise, Kader Yılmaz’ı yürekten tebrik edip bundan sonraki yaşamında başarılar dileyerek, “ Öğrencimiz RTEÜ’nün her zaman bir parçası olarak kalacak.” şeklinde konuştu.

Engelli öğrenciler konusunda büyük bir hassasiyet gösterdiklerini belirten Rektörümüz, engelli öğrencilerin yaşam ve eğitim olanaklarını kolaylaştırmak amacıyla engelsiz kampüs çalışmalarına hızla devam ettiklerini de hatırlattı.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )