RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi Toplantısına Katıldı
16 Nisan 2021 Cuma - Görüntülenme: 2374

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç başkanlığında gerçekleştirilen Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi Toplantısı’na katıldı.

YÖK'ün “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi” ndeki 15 üniversitenin rektörü video konferans yöntemiyle düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Toplantıda üniversitelerin rektörleri proje kapsamında bugüne kadar yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

YÖK Başkanı Saraç yaptığı konuşmada, “Üniversitelerimizin bulundukları bölgelerde ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayacak şekilde tematikleşmesini hedeflediğimiz projemizde gelinen son durumu değerlendirdiğimiz çok verimli ve faydalı bir toplantı oldu. Değerli rektörlerimize ve ekiplerine gayretlerinden dolayı teşekkür ederiz.” ifadesini kullandı.

Proje kapsamında, Üniversitemizin “çay”, Aksaray Üniversitesinin “spor ve sağlık”, Artvin Çoruh Üniversitesinin “tıbbi ve aromatik bitkiler”, Bartın Üniversitesinin “akıllı lojistik ve bütünleşik bölge uygulamaları”, Bingöl Üniversitesinin “tarım ve havza bazlı kalkınma”, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin “hayvancılık”, Düzce Üniversitesinin “sağlık ve çevre”, Hitit Üniversitesinin “makine ve imalat teknolojileri”, Kırklareli Üniversitesinin “gıda”, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin “tarım ve jeotermal”, Kastamonu Üniversitesinin “ormancılık ve tabiat turizmi”, Muş Alparslan Üniversitesinin “hayvancılık”, Siirt Üniversitesinin “tarım ve hayvancılık”, Uşak Üniversitesinin “tekstil, dericilik ve seramik” ve Yozgat Bozok Üniversitesinin “endüstriyel kenevir” ihtisaslaştıkları alan olarak belirlenmişti.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )