RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
2021 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı Hakkında
02 Nisan 2021 Cuma

Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin 29 Mart 2021 tarihli toplantısında Kovid-19 salgınının ülkemizde yayılmasının önlenmesine yönelik olarak almış olduğu kararlar gereği hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmaktadır.

İçişleri Bakanlığının söz konusu kararlar doğrultusunda yayımlanan genelgesinde sokağa çıkma kısıtlaması getirilen süre ve günlerde zorunlu hallerde şehirlerarası seyahatlere izin verileceği belirtilerek ÖSYM tarafından ilan edilen sınavlara katılacak Adaylar, Refakatçileri ve Sınav Görevlileri zorunlu haller kapsamında değerlendirilmiştir.

Bu kapsamda ÖSYM tarafından ilan edilen sınavlara katılacağını belgeleyenler (bu kişilerin yanlarında bulunan eş, kardeş, anne ve babadan bir refakatçi) ile Sınav Görevlilerine, Genelge’nin eki “Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi”nde yer verilmiştir.

Bu doğrultuda; 04 Nisan 2021 Pazar günü ÖSYM tarafından yapılacak olan 2021 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına (2021-MSÜ) girecek adaylar ilgili sınavın Sınava Giriş Belgesini, sınav görevlileri ise ilgili sınava ait görevlendirme belgelerini yanlarında bulundurmak suretiyle sınav binalarına ulaşım sağlayabileceklerdir.

Ayrıca,  sınava girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 04 Nisan 2021 Pazar günü 07.00-10.00 saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir.

04 Nisan 2021 Pazar günü 07.00-10.00 saatleri arasında açık olacak İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri listesine ulaşmak için tıklayınız.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )