RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. Yıl Dönümü Dolayısıyla Düzenlenen Törenlere Katıldı
18 Mart 2021 Perşembe - Görüntülenme: 2293

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. Yıl Dönümü dolayısıyla düzenlenen törenlere katıldı.

Rize Valisi Kemal Çeber ile Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman ve beraberindekiler, ilk olarak, 1997'de Mardin'de şehit olan Asteğmen Coşkun Telci'nin mezarını ziyaret etti. Burada, İl Müftüsü Naci Çakmakçı tarafından Kur'an-ı Kerim okundu ve şehitler için dua edildi.

Vali Çeber burada yaptığı konuşmada, şehit ve gazilerimizin bu ülke için çok önemli değerler olduğuna vurgu yaparak, “Bu vatan için canını veren tüm şehitlerimize ve ebediyete intikal eden gazilerimize Allah'tan rahmet, hayatta olan gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum. “ dedi.

Ardından Vali Çeber, RTEÜ Rektörü Karaman ve beraberindekiler Rize Valiliği tören alanında gerçekleştirilen anma programına katıldılar.

Çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende, “Şehidime Mektup” yarışmasında ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Düzenlenen törene Rize Valisi Kemal Çeber’in yanı sıra Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hakan Dedebağı, ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Kemal Aksu ve diğer ilgililer katıldı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. Yıl Dönümü münasebeti ile düzenlenen programlar Şeyh Camiinde şehitler için okunan Hatmi Şerif duası ile sona erdi.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )