RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rize Valisi İle Rektörümüz Sağlık Çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını Kutladı
15 Mart 2021 Pazartesi - Görüntülenme: 2845

Rize Valisi Kemal Çeber ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Rize Devlet Hastanesine ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaretleri çerçevesinde ilk olarak RTEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesine giden Vali Çeber ve Rektör Prof. Dr. Karaman, Başhekim Doç. Dr. Gökhan Demiral tarafından karşılandı.

Görüşmede, tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle bir kez daha insan sağlığının ne kadar önemli bir unsur olduğunun kanıtladığı, sağlık çalışanlarının özellikle bu süreçte gece gündüz demeden fedakârca gayret gösterdiği vurgulandı. Vali Kemal Çeber ve Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman, tüm doktorların ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlayarak, bu kutsal mesleğe verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ettiler.

Rize Devlet Hastanesi ziyaretinde ise Başhekim Dr. Öğr. Üyesi Özcan Yavaşi tarafından karşılanan Rize Valisi Kemal Çeber ile RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, burada da 14 Mart Tıp Bayramı’nın bu yıl çok farklı bir mana ifade ettiğini belirterek salgında 1 yılı geride bıraktıklarını, sağlık çalışanlarının bu süreçteki mücadelelerinin takdirle karşılandığını ifade ederek tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladılar.

Ziyaretlerin ardından Rize Valisi Kemal Çeber ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, RTEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde yeni yerinde hizmete giren diyaliz merkezinde inceleme yaparak Nefrolog ve Diyaliz Sorumlusu Doç. Dr. Ekrem Kara'dan bilgi aldılar.

RTEÜ BASIN

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )