RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz YÖK Kalite Kurulu 2020 Yılı Kurumsal İzleme Programı Takım Başkanları Toplantısına Katıldı
11 Mart 2021 Perşembe - Görüntülenme: 3270

YÖK Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas'ın başkanlığında YÖK Kalite Kurulu 2020 Yılı Kurumsal İzleme Programı Takım Başkanları toplantısı yapıldı.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman’ın da katıldığı toplantıda çeşitli gündem maddeleri görüşüldü. Ayrıca yükseköğretimde kalite konusunda yapılması planlanan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarının sürekli gelişimine ve bireylerin evrensel yeterliliklere ulaşmasına katkı sağlamak üzere yükseköğretim alanında kalite güvencesi sistemini güçlendirmek amacıyla Yükseköğretim Kurulu (YÖK) bünyesinde kurulan Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından tertip edilen toplantıda değişen dünyaya uyum sağlayacak nitelikte bilgi, beceri ve yetkinliğe sahip mezunlar yetiştirilmesini, üniversitelerin nitelikli araştırma ve yönetim alanlarına odaklanması ve ilerlemesinin hedeflendiği ifade edildi.

Kalite ve denetleme süreçlerinde yetkin bir kurul olan YÖK Kalite Kurulunca bütün alanlarda olumlu gelişmelere imza atan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 2020 kurumsal izlemelerde en iyi iki üniversite arasında yer aldı.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )