RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
RTEÜ’den Patent Başarısı
11 Mart 2021 Perşembe - Görüntülenme: 3532

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) son yıllarda göstermiş olduğu patent başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor.

RTEÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Yeşil Duymuş, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Vagif Nevruzoğlu, Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Tomakin, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ercüment Yüzüak ve Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sabit Melih Ateş’in yaptıkları ‘Biyouyumlu katmanların soğuk altlık yöntemiyle oluşturulması.’ başlıklı buluş Türk Patent ve Marka Kurumundan patent aldı.

Buluş doğrultusunda üretilecek yeni nesil implantlarla tedavi başarısızlıklarının önüne geçilebilecek, bu alandaki dışa bağımlılık azaltılabilecek ve milli ekonomiye katkı sağlanabilecektir.

Ortaya koymuş oldukları bilimsel buluş ve geliştirmiş oldukları yöntem dolayısıyla öğretim üyelerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )