RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz Akademik Kurul Toplantılarına Katıldı
05 Mart 2021 Cuma - Görüntülenme: 2341

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman başkanlığında, Ardeşen Turizm Fakültesi, Ardeşen Meslek Yüksekokulu ve Fındıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Bahar Dönemi Akademik Genel Kurul toplantıları video konferans sistemiyle gerçekleştirildi.

Uzaktan eğitime ilişkin konuların ağırlıklı olarak ele alındığı toplantılarda bir konuşma gerçekleştiren Rektör Karaman, “Ülkemiz için en önemli şey kaliteli insan varlığıdır. Bizler Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak akademik ve bilimsel çalışmalarımızla her alanda söz sahibi bireyler yetiştirilmesi için yoğun çaba harcıyoruz. İçerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde öğrencilerimizin kaliteli eğitim alabilmeleri için nitelikli akademik kadromuz, gelişmiş teknolojik altyapı imkânlarımız sayesinde herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Öğrencilerimizin ülkemiz için daha faydalı bireyler olabilmesi adına daha da fazla gayret edeceğiz.” dedi.

Akademik performans ve başarı açısından hem ülkemizdeki hem de dünyadaki üniversiteler arasında RTEÜ’nün sıralamasının her geçen gün yükseldiğini ifade eden Rektör Karaman, “ Bütün bu başarıları tüm personelimizin özverili çalışmaları sayesinde elde ettik. Bu vesileyle üniversitemizin bugünlere gelmesinde katkısı olan herkese şahsım ve RTEÜ adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum." diyerek konuşmasını tamamladı.

Akademik Genel Kurul Toplantıları kapsamında, geçtiğimiz güz döneminin analizleri yapılarak yeni dönem için yol haritaları çizildi. Eğitim programları ve kalite sürecine yönelik fikirlerin görüşülmesinin ardından toplantılar sona erdi.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )