RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Normalleşme ve Alınacak Tedbirler
02 Mart 2021 Salı

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan “COVİD-19 Kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Normalleşme ve Alınacak Tedbirler” ile “İdari İzin” Genelgesi uyarınca uygulamanın nasıl olacağı konusunda oluşan belirsizliği gidermek için aşağıdaki açıklamaları yapma zarureti ortaya çıkmıştır:

1. 02.03.2021 tarihi itibariyle Üniversitemizde dönüşümlü çalışma ve uzaktan çalışma uygulaması kalkmış olup normal düzen ve mesai saati (08.00-12.00, 13.00-17.00) uygulamasına geçilmiştir.

2. Üniversitemizde görev yapan akademik personelden aşağıdaki şartları taşıyanlar idari izinli sayılacaklardır:

  1.  Rektör, Rektör Yardımcısı, Dekan, Enstitü/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu Müdürleri ile idari personelden Genel Sekreter, Genel Sekreter Yardımcısı, Daire Başkanı, Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu Sekreterleri hariç olmak üzere 60 yaş ve üzerinde bulunanlar,
  2. Hamile personelin; gebeliğinin yirmi dördüncü haftasından otuz ikinci haftasına kadar olan süre içerisinde olanlar,
  3. Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı bulunanlar (e-Nabız uygulamasından belge almak şartıyla),

3. İdari izinli sayılanlar amirinin izni dışında görev mahallinden ayrılmayacak ve hizmetlerine ihtiyaç duyulanlar çağrıldıkları anda görevlerine döneceklerdir.

4. Bu süreçte birim yöneticileri tarafından, çalışan tüm personelin maske kullanması, çalışma mekanları, yemekhane, servisler ve sosyal alanlarda gerekli mesafenin ayarlanması, bu mahaller ile birimlerinde kullanılan araçlarda dezenfekte işlemlerinin yapılması konusunda gerekli hassasiyeti göstereceklerdir.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )