RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosu Saberi Üniversitemizi Ziyaret Etti
13 Ocak 2021 Çarşamba - Görüntülenme: 2761

İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosu Hossein Saberi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman’ı makamında ziyaret etti.

Başkonsolos Saberi’yi Rize’de ve Üniversitede ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Rektör Karaman, Türkiye ile İran’ın bölgede köklü geçmişi olan iki komşu ülke olduğunu, aynı coğrafyayı paylaşan bu iki ülkenin medeniyetler açısından birçok ortak noktası bulunduğunu, Üniversite olarak kendilerinin de geçmişten gelen bu tarihi ilişkileri kuvvetlendirmek istediklerini, bu konuda üzerlerine ne düşerse yapabileceklerini söyledi.

İslam dünyasının köklü geçmişe sahip iki ülkesinin halkı arasında tarih, coğrafya ve medeniyetten gelen ilişkilerin ekonomi, turizm ve eğitim alanlarında iş birliğine vesile olduğunu belirten Rektör Karaman, “RTEÜ ile İran’daki üniversiteler arasındaki iş birliği imkânlarının ileri noktalara taşınması için katkı sağlamaya hazırız. Üniversitemizde okumakta olana İran İslam Cumhuriyeti vatandaşı öğrenci sayısını daha da artırmak istiyoruz” dedi.

Kendilerini makamında ağırlayan Rektör Karaman’a misafirperverliğinden dolayı teşekkür eden Başkonsolos Saberi, Üniversitemizde bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ve iki ülke üniversiteleri arasında gerçekleştirilecek her türlü iş birliğine katkıda bulunmaya hazır olduklarını ifade etti.

Ziyaretin sonunda, Rektör Karaman ile Başkonsolos Saberi karşılıklı hediye takdiminde bulundu.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )