RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rize Cumhuriyet Başsavcılığı İle Üniversitemiz Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
05 Ocak 2021 Salı - Görüntülenme: 2830

Üniversitemiz ile Rize Cumhuriyet Başsavcılığı arasında Yabancı Dil Eğitimi İş Birliği Protokolü imzalandı.

Üniversitemiz Öğretim Elemanları tarafından Rize Adliyesi’nde görevli Hâkim, Cumhuriyet Savcısı ve adaylarına yabancı dil becerilerinin geliştirilmesi için İngilizce yabancı dil eğitimi vermeyi amaçlayan protokol Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ile Rize Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal SEKÜCÜ tarafından imzalandı.

Üç yıl geçerli olacak protokol çerçevesinde Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu öğretim elemanları tarafından Rize Adliyesi’nde görevli Hakim, Cumhuriyet Savcısı ve adaylarına, yabancı dil becerileri ile yabancı dil bilgilerinin geliştirilmesi için İngilizce Yabancı Dil eğitimi verilecektir.

Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleştirilen iş birliği protokolü imza töreninde Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ali BİLGİN, Prof. Dr. Ahmet İshak DEMİR ile Prof. Dr. Adnan YILMAZ ve Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan ER de hazır bulundu.

Protokolün her iki kuruma da hayırlı olması temennisinde bulunan Rektörümüz: “Üniversite olarak ilimizde bulunan her kurum ve kuruluşa, her insana imkanlarımız ölçüsünde elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz, zaten üniversitelerin bir görevi de sahip oldukları bilgi, beceri ve tecrübeyi toplumun istifadesine sunmaktır, bu çerçevede imzalanan protokolle çok iyi ilişkiler içerisinde olduğumuz Rize Adliyesi’nde görevli Hakim, Cumhuriyet Savcısı ve adaylarının yabancı dil bilgilerinin geliştirilmesine katkı sunacak olmaktan büyük bir mutluluk duymaktayız.” dedi.

Rize Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal SEKÜCÜ ise “Adliyemizde görevli Hakim, Cumhuriyet Savcısı ve adaylarının dil becerilerinin gelişmesi bizim için çok önemlidir. Bundan dolayı protokolü çok önemsiyoruz. Ayrıca bu güne kadar üniversite ile güzel bir yardımlaşma ve dayanışma içerisinde olduk, hem bu iyi ilişkilerin oluşmasında, hem de Cumhuriyet Savcılığımız ile Üniversite arasında Yabancı Dil Eğitimi İş Birliği Protokolü imzalanmasındaki katkıları dolayısıyla başta Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Hüseyin KARAMAN olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

 

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )