RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
RISE Ekibi ve Projesi BIGBANG Finalinden Ödülle Döndü
25 Aralık 2020 Cuma - Görüntülenme: 3143

Türkiye’nin en büyük girişimcilik yarışması olan İTÜ BIGBANG’te ülkemizdeki en iyi 20 girişimden biri olarak seçilerek finale katılmaya hak kazanan sosyal girişim projemiz (RISE) büyük ödülün sahibi oldu.

Üniversitemizin Tıp Fakültesi Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Mehmet Kenan KANBUROĞLU ile Mühendislik Fakültemiz Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Ersen BEYATLI, Dr. Öğr. Üyesi Yiğit MAHMUTOĞLU ve öğrencilerinden Ömer ERGİN, Adnan KOCATÜRK ve Muhammet Sergen YILMAZ hazırladıkları RISE isimli proje 2020 yılında Türkiye’nin en iyi 20 girişiminden biri oldu.

İTÜ BIGBANG Start-Up Challange’ın final sahnesine çıkan RISE ekibi ve projesi finalde 150.000₺’si nakit ve 78.000₺’si kullanım olmak üzere toplamda 228.000₺ ödül almaya hak kazandı.

Bir sosyal girişim hikâyesi olan RISE, Tıp eğitiminde simülasyon yöntemleri kullanımını tüm hastanelerde mümkün kılan, mobil, kullanıcı dostu, makul fiyatlı ve eğitimcilerle öğrencilerin farklı kurumlarda da olsa iletişimine imkân vererek bir ekosistem oluşmasına imkan sağlıyor.

RISE projesi web adresi: https://risetechsol.com/

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )