RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz Su Ürünleri Fakültemizi Ziyaret Etti
01 Aralık 2020 Salı - Görüntülenme: 3869

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Su Ürünleri Fakültemizi ziyaret etti.

Kısa süre önce Dekanlık görevini devralan Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Göktuğ DALGIÇ tarafından karşılanan Rektörümüz, Prof. Dr. Göktuğ DALGIÇ ve ekibini tebrik ederek, başarılar diledi.

Rektörümüz burada bir konuşma yaparak, dekanlık görevi süresince sürdürmüş olduğu özverili çalışmalar dolayısıyla Prof. Dr. Cemalettin ŞAHİN’e teşekkür etti.

Su Ürünleri Fakültemizin en eski fakültelerden birisi olduğunu hatırlatan Rektörümüz: “Fakültemizin amacı; bölgesel ve ulusal su ürünleri kaynaklarının sürdürülebilir kullanımını sağlayacak teknolojik bilgilere sahip teknik eleman yetiştirmek üzere “eğitim” vermek, bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde disiplinler arası “araştırma” yapmak,  bölgesel ve ulusal düzeyde topluma ve ilgili kesimlere “hizmet” sunmak, Lisans ve lisansüstü eğitim – öğretimle kamu kurumlarının ve özel sektörlerin gereksinim duyduğu eğitilmiş vasıflı iş gücünü sağlamak, aynı zamanda lisansüstü eğitimle alanında uzmanlaşmış elamanları yetiştirerek akademik kadroyu güçlendirmek, yapılan araştırmalar neticesinde elde edilen sonuçları ve yenilikleri uygulamaya aktarmaktır.” dedi.

Görüşmede, Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Göktuğ DALGIÇ, Prof. Dr. Cemalettin ŞAHİN, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İLKER ZEKİ KURTOĞLU ve Doç. Dr. EMRE ÇAĞLAK hazır bulundu.

 

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )