RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde Diş Hekimleri Günü Etkinliği
24 Kasım 2020 Salı - Görüntülenme: 2445

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığı, 22 Kasım Diş Hekimleri Günü dolayısıyla bütün diş hekimlerinin katılımıyla çevrimiçi etkinlik düzenledi.

Etkinlik çerçevesinde Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN Diş Hekimliği Fakültemiz akademik personeliyle bir araya geldi ve bir konuşma yaptı.

Rektörümüz konuşmasında, öncelikle tüm diş hekimlerimizin bu anlamlı gününü kutlayarak diş hekimlerimizin sağlık ordumuzun vazgeçilmez bir parçası olduğunu söyledi.

Rektörümüz: “22 Kasım, Dünya Diş Hekimleri Günü. İçinde bulunduğumuz haftaysa Ağız Diş Sağlığı Haftası. Salgın döneminde risk alma pahasına hastalarıyla yakından ilgilenmeye devam eden, birçoğu yanımızda olan diş hekimlerimizi kutluyoruz. Fedakârlıkları için de kendilerine şükran borçluyuz.” ifadelerini kullandı.

Ülkemizde ilk diş hekimliği okulunun 22 Kasım 1908 tarihinde kurulması dolayısıyla her yıl 22 Kasım’ın Diş Hekimleri Günü, bu haftanın da Ağız ve Diş Sağlığı Haftası olarak kutlandığını hatırlatan Rektörümüz, ağız ve diş sağlığının öneminden söz etti ve ağız ve diş sağlığı korunmadığında birçok hastalığı beraberinde getirdiğini kaydetti.

Diş hekimlerimizin, toplumumuzun ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlenmesi, bireylerin ağız ve diş sağlığının korunması ve iyileştirilmesi, her türlü bakım ve tedavinin gerçekleştirilmesi noktasında özverili çalışmalar yürüttüğünü belirtti.  

Özellikle pandemi sürecindeki zor şartlarda ortaya koydukları çaba ve özveri dolayısıyla bütün diş hekimlerimizi kutlayan Üniversitemiz Rektörü: “Yeni Diş Hekimliği Fakültemiz tamamlanmak üzere. Daha iyi şartlarda çalışmanız için büyük gayret gösteriyoruz. Bunun yanında Doçent unvanı alan yeni hocalarımızla birlikte gücümüz daha da artıyor, hocalarımızı da, fakültemizi de kutluyoruz.” dedi.

 

RTEÜ BASIN

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )