RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz Akademik Kurul Toplantısına Katıldı
13 Kasım 2020 Cuma - Görüntülenme: 3376

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN başkanlığında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı yapıldı.

Gerçekleştirilen Akademik Kurul Toplantısında uzaktan eğitime ilişkin konular ağırlıklı olarak ele alındı.

Burada bir konuşma yapan Rektörümüz, üniversitede nitelikli eğitim ve öğretimin yüz yüze bir şekilde ve öğrencinin fiziksel, sosyal ve psikolojik katılımı ile ancak mümkün olabileceğini söyledi.

İçerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde öğrencilerin hem erişim hem de öğretim konularındaki tecrübelerinin Üniversitemiz tarafından dikkatle takip edildiğini ifade eden Rektörümüz: “Gerekli hazırlıkları yaptığımız için güçlü altyapımız ve titiz çalışmamız sonucunda herhangi bir sıkıntı yaşamadık, mutluyuz.” dedi.

Üniversitemizin tercih edilirlik ve yerleşme oranı hakkında da konuşan Rektörümüz:"Üniversitemize yaklaşık olarak 4000 yeni öğrenci katılmıştır. Lisans programlarında % 99; ön lisans programlarında % 96 yerleşme oranına ulaştık. Sadece 111 kontenjanımız boş kalmıştır. Üniversitemizin hem doluluk oranı, hem de bölüm ve programların taban puanları yükselmiştir. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemizin de bütün bölümleri % 100 doldu. 320 yeni öğrenci aldık. Ayrıca, akademik performans ve başarı açısından da, hem ülkemizdeki, hem de dünyadaki üniversiteler arasında sıralamamız her geçen gün yükselmektedir." ifadelerini kullandı.

Üniversitelerin akademik başarısının akademisyenlerin istikrarlı çalışmasına ve gayretine bağlı olduğunu belirten Üniversitemiz Rektörü: "Bütün bu başarıları sizlerin ve Üniversitemizin bütün birimlerinde görev yapan akademik personelimizin özverili çalışmaları sayesinde elde ettik. Bu vesileyle Üniversitemizin bu günlere gelmesinde katkısı olan herkese şahsım ve Üniversitemiz adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Fakültenin Konferans Salonunda yapılan toplantı akademik personelin görüşlerinin alınmasının ardından sona erdi.

 

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )