RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizden Geleceğe Nefes Kampanyasına Destek
11 Kasım 2020 Çarşamba - Görüntülenme: 3262

Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan “Geleceğe Nefes” kampanyası kapsamında Üniversitemiz Zihni Derin Yerleşkesi’nde fidanlar toprakla buluşturuldu.

Ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak ve çevre konusunda farkındalığı artırmak maksadıyla 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Bayramı’nda saatler 11.11’i gösterdiğinde Üniversitemiz Merkez Camii çevresinde fidan dikimi gerçekleştirildi.

Fidan dikim törenine, Rize Valisi Kemal ÇEBER, Rize Belediye Başkanı Rahmi METİN, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Rize İl Jandarma Komutanı Albay Hakan DEDEBAĞI, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ali BİLGİN, Prof. Dr. Ahmet İshak DEMİR, Rize Orman İşletme Müdürü Abdi EKŞİ ve Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan ER katıldı.

Rektörümüz yaptığı açıklama, daha yeşil bir Türkiye için milyonlarca ağacı geleceğe miras bırakmak amacıyla gerçekleştirilen kampanyaya Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak destek vermenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Törende Rize Valisi Kemal ÇEBER de bir konuşma gerçekleştirdi.

ÇEBER, bu yıl Rize’de 130 binden fazla fidan sahiplenildiğini belirterek, “Bizim kültürümüzde yeşile ve çevreye verilen önem çok büyüktür. Bu noktada, böyle anlamlı bir etkinlikte buluşmaktan mutluluk duydum. Bugün toprakla buluşturduğunuz bu fidanlar büyüyünce gelecek nesillere yeşil bir dünya bırakmış olacağız.” dedi.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )