RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz Akademik Kurul Toplantısına Katıldı
04 Kasım 2020 Çarşamba - Görüntülenme: 2776

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, 2020-2021 Akademik Yılının başlaması dolayısıyla Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuzda düzenlenen Akademik Kurul Toplantısına katıldı.

Toplantıda konuşmasına, yeni akademik yılın Üniversitemize ve yükseköğretim camiasına hayırlı olması temennisi ile başlayan Rektörümüz, içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinin zor bir süreç olduğunu, bu durumun birçok kurumu olduğu gibi üniversiteleri de etkilediğini vurgulayarak, “Üniversitelerin can suyu öğrencilerdir. Öğrencilerimizden yoksun olmak biz akademik personelleri derinden etkiledi. Onların bu süreçte olmaması eğitim-öğretim faaliyetlerimizin aksamasına neden olmamalı, aynı kaliteyi ve uygulamaları uzaktan devam ettirmemiz gerekiyor.” dedi.

Rektörümüz, uzaktan eğitimin, yüz yüze eğitimin yerini tutamayacağını belirterek, “Umuyorum normalleşme süreci ile birlikte öğrencilerimizle yeniden bir araya geleceğiz.” ifadelerini kullandı.

Üniversitemiz Rektörü, genç bir üniversite olmamıza rağmen Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin kurulduğu günden bu yana gerek akademik, gerek donanım, gerekse altyapı anlamında önemli aşamalardan geçtiğini hatırlattı.

Bu yıl Üniversitemizin tercih edilirlik ve yerleşme oranının da yükseldiğini, özellikle lisans programlarımızın, % 99 doluluk oranı ile kuruluşundan bugüne en yüksek tercih edilirlik ve doluluk oranına ulaştığını ifade eden Rektörümüz, Üniversitemizin akademik başarılarından da söz ederek akademik performans açısından Üniversitemizin çok iyi bir durumda olduğunu söyledi.

Rektörümüz, üniversitelerin akademik başarısının akademisyenlerin istikrarlı çalışmasına ve gayretine bağlı olduğunun altını çizdi.

Toplantıya, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Vildan YAVUZ ve öğretim elemanları katıldı.

 

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )