RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemiz Ev Sahipliğinde ÜNİDOKAP Akreditasyon Bilgilendirme Günü Düzenlendi
02 Ekim 2020 Cuma - Görüntülenme: 2862

Üniversitemizin 2020 yılı dönem başkanlığını yürüttüğü ÜNİDOKAP Üniversiteler Birliği çalışmaları kapsamında 01.10.2020 Perşembe günü Kalite ve Akreditasyon bilgilendirme toplantısı yapıldı.

ÜNİDOKAP Stratejik Kurul Dönem Başkanlığını yürüten Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali BİLGİN’in moderatörlüğünde düzenlenen video konferans toplantıda Avrasya Üniversitesi Rektörü ve FEDEK üyesi Prof. Dr. Kenan İNAN FEDEK ve akreditasyon süreçleri ile ilgili ayrıntılı sunum yaptı.

Prof. Dr. Kenan İNAN yaptığı sunumda, YÖK ve YÖKAK tarafından tanınan ve desteklenen FEDEK kurumu kalite ve akreditasyon çalışmaları, başvuru süreci ve değerlendirme aşamalarının nasıl yürütüldüğü, değerlendirme ölçütlerinin neler olduğu ve dikkat edilen hususlar, karşılaşılan sorunlar ve kalite-akreditasyon ile ilgili genel değerlendirmelerde bulundu.

Toplantıya, Üniversitemizden akademisyenler ve personelin yanısıra, Amasya Üniversitesi, Artvin Çoruh Üniversitesi, Avrasya Üniversitesi, Bayburt Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Gümüşhane Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Ordu Üniversitesi, Samsun Üniversitesi, Sinop Üniversitesi, Trabzon Üniversitesi, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Hitit Üniversitesinden üst düzey idareciler ile 120’ye yakın akademisyen ve personel katıldı.

RTEÜ BASIN

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )